Reklama

Reklama

Była minister aresztowana. Podejrzenie prania pieniędzy

Sąd w Bukareszcie nakazał w środę aresztowanie byłej minister turystyki Eleny Udrei, której prokuratura postawiła zarzuty prania brudnych pieniędzy i składania fałszywych oświadczeń. Udrea była kandydatką na prezydenta w wyborach w listopadzie ub.r.

Pod koniec stycznia rumuńska prokuratura oskarżyła ją o nielegalne finansowanie imprez gali boksu, pranie brudnych pieniędzy i udział w sprzedawaniu nielegalnych licencji oprogramowania komputerów w szkołach.

41-letnia Udrea, która w ubiegłym roku założyła Partię Ruchu Ludowego i była uważana za jedną z wpływowych postaci w rumuńskiej polityce, zaprzecza zarzutom. "Możecie zakuć w kajdanki Elenę Udreę, lecz nie możecie zakuć w kajdanki prawdy" - powiedziała.

Kandydaturę Udrei na prezydenta popierał ówczesny prezydent Traian Basescu. Zajęła ona w wyborach czwarte miejsce.

Reklama

Rumunia wchodząc do Unii Europejskiej zobowiązała się do podjęcia radykalnej walki korupcją, stanowiącą poważny problem w rumuńskiej gospodarce i polityce.

28 stycznia Komisja Europejska oceniła w raporcie, że Rumunia jest na dobrej drodze, jeśli chodzi o wdrażanie zasad rządów prawa, zapewnienie niezawisłości sądów oraz walkę z korupcją i przestępczością zorganizowaną.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy