Reklama

Reklama

Był liderem Partii Polityki Putina. Zginął na Krymie

Na anektowanym Krymie w wypadku samochodowym zginął były deputowany Rady Najwyższej Ukrainy Ołeksij Remeniuk. W 2000 roku stanął na czele listy Partii Polityki Putina w wyborach parlamentarnych. Był prorosyjskim politykiem, a w 2014 poparł rosyjska agresję na Krym i jego okupację.

O śmierci byłego zastępcy proputinowskiej partii poinformował kanał telegramowy Mash. Ołeksij Remeniuk miał się rozbić swoim autem po policyjnym pościgu w Symferopolu.

Do zdarzenia doszło we wtorek. Według publikacji, 66-letni Remeniuk prowadził Range Rovera. Został zatrzymany przez policję. Testy wykazały obecność alkoholu. Policja próbowała zatrzymać polityka, ale ten usiadł za kierownicą i próbował uciec funkcjonariuszom. Podczas pościgu jego samochód zderzył się z ciężarówką na obwodnicy miasta. Remeniuk i jego pasażer zginęli, kierowca ciężarówki został ranny.

Reklama

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Krymu zgłosiło wypadek samochodowy, nie podając nazwisk ofiar.

Nie żyje proputinowski polityk. Popierał Wiktora Janukowycza

Jak zauważył portal Krym.Realii, Ołeksij Remeniuk został po raz pierwszy wybrany do Rady Najwyższej Ukrainy w 1998 roku z partii Gromada, w 2002 roku został deputowanym do Rady już z Bloku Julii Tymoszenko.

W 2003 roku założył Partię Polityki Putina popierającą na prezydenta Wiktora Janukowycza. Trzy lata później znalazł się na szczycie listy tej partii w wyborach do Rady Najwyższej Ukrainy, ale nie został wówczas wybrany. Jego ugrupowanie zdobyło zaledwie 0,12 proc. głosów. 

W 2008 roku Partia Polityki Putina została przemianowana na partię Jedna Ruś. Po aneksji Krymu Remeniuk był przewodniczącym ruchu społeczno-politycznego "Za Zjednoczoną Ruś" i kontynuował karierę jako biznesmen. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy