Reklama

Reklama

Bunt niemieckich księży przeciw Watykanowi. Udzielą błogosławieństwa parom jednopłciowym

Ponad 100 niemieckich księży katolickich udzieli w tym tygodniu błogosławieństwa parom homoseksualnym, wprost sprzeciwiając się w tej sprawie Watykanowi - informuje Reuters. Zdaniem tych duchownych Kościół katolicki "stracił kontakt z realiami prawdziwego życia".

Zbuntowani niemieccy księża biorą udział w akcji "Liebe Gewinnt" ("miłość zwycięża"). Zamierzają pobłogosławić pary homoseksualne w diecezjach m.in. w Berlinie, Monachium czy Kolonii.

- Jeśli mówimy, że Bóg jest miłością, to nie mogę powiedzieć ludziom, którzy pielęgnują lojalność, jedność i odpowiedzialność względem siebie, że ich uczucie nie jest miłością, że to jest miłość piątej czy szóstej kategorii - powiedział ksiądz Christian Olding z Geldern.

- Nie mogę się doczekać błogosławieństwa - dodał.

Reklama


Jak wyjaśnił, księża zamierzają pobłogosławić wszystkie pary - heteroseksualne małżeństwa, pary żyjące bez ślubu, pary po rozwodzie, a także związki jednopłciowie.

Jak odnotowuje Reuters, decyzja niemieckich księży wprost złamie zatwierdzony przez papieża Franciszka zakaz z marca. Watykan zabronił księżom udzielać błogosławieństwa parom homoseksualnym.

- Żyję w społeczeństwie. Nie chcę być odseparowany od realiów życia ludzi, którym towarzyszę na co dzień jako ksiądz - stwierdził Christian Olding.

Agencja wskazuje, że 86 proc. Niemców opowiada się za akceptacją par homoseksualnych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy