Reklama

Reklama

Bundesrat wzywa do legalizacji małżeństw homoseksualnych

​Niemiecki Bundesrat uchwalił rezolucję "Małżeństwo dla wszystkich" , która wzywa rząd federalny do pełnego zrównania homoseksualnych związków partnerskich z małżeństwami. Rezolucja wyraźnie wskazuje, że chodzi również o prawo do adopcji dzieci.

​Niemiecki Bundesrat uchwalił rezolucję  "Małżeństwo dla wszystkich" , która wzywa rząd federalny do pełnego zrównania homoseksualnych związków partnerskich z małżeństwami. Rezolucja wyraźnie wskazuje, że chodzi również o prawo do adopcji dzieci.

W rezolucji Bundesratu (drugiej izby parlamentu - przedstawicielstwie krajów związkowych) podkreślono konieczność położenia kresu utrzymującej się dyskryminacji par homoseksualnych.

Projekt stosownej ustawy przesłano do komisji Bundesratu. Jak pisze agencja dpa, gdyby Bundesrat przegłosował przyjęcie tego projektu, koalicja rządząca (chadecja i SPD) w Bundestagu (izbie niższej) byłaby zmuszona do zajęcia w głosowaniu stanowiska w tej sprawie, co postawiłoby socjaldemokratów w trudnej sytuacji.

Socjaldemokraci opowiadają się za legalizacją małżeństw homoseksualnych, natomiast nie należy obecnie oczekiwać poparcia chadecji dla tej inicjatywy.

Reklama

Homoseksualne związki partnerskie wprowadzono w Niemczech w 2001 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy