Reklama

Bułgaria: 129 uchodźców znaleziono w samochodzie chłodni

129 migrantów, w tym 58 dzieci, odkryli bułgarscy strażnicy graniczni w przybyłym z Turcji samochodzie chłodni - poinformowało w sobotę ministerstwo spraw wewnętrznych w Sofii. Nie wiadomo, w jakim byli stanie.

Migranci byli schowani za paletami z wodą mineralną. Nie mieli przy sobie żadnych dokumentów i twierdzą, że pochodzą z Syrii - podał bułgarski resort.

Kierowca ciężarówki, która miała z Bułgarii pojechać do Rumunii, został zatrzymany, a władze próbują obecnie ustalić tożsamość migrantów - dodano.

Od piątku zatrzymano 495 cudzoziemców

- Bułgaria, która nie należy do strefy Schengen, stara się powstrzymać napływ nielegalnych imigrantów i skłonić ich do zarejestrowana się - pisze dpa. Według sobotniego komunikatu bułgarskiego MSW podczas ogólnokrajowej akcji od piątku zatrzymano 495 cudzoziemców nielegalnie przebywających na terytorium kraju.

Reklama

Bułgaria nie znajduje się na tzw. bałkańskim szlaku migracyjnym, którym tysiące migrantów kierują się z różnych stref konfliktu do Niemiec. W ośrodkach dla uchodźców w tym najbiedniejszym kraju UE jest zarejestrowanych ok. 20 tys. osób.

 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama