Reklama

Reklama

Buldog francuski Wilbur został burmistrzem miejscowości w Kentucky

Półroczny buldog francuski o imieniu Wilbur został we wtorek wybrany na burmistrza miejscowości Rabbit Hash w amerykańskim stanie Kentucky - poinformował serwis NBC News.

Wilbur Beast otrzymał ponad 13 tys. głosów, więcej niż jakikolwiek dotychczasowy kandydat na burmistrza Rabbit Hash. Łącznie we wtorkowych wyborach oddano prawie 23 tys. głosów.

Rzeczniczka i właścicielka psa Amy Noland wyjaśniła, że miejscowość nigdy nie miała człowieka na stanowisku burmistrza. Tradycja wybierania psów pojawiła się pod koniec lat 90. - Był taki człowiek, Don Claire, który pomyślał, że to świetny pomysł, żeby wybrać jakieś zwierzę. Niekoniecznie psa, na burmistrza miasta w ramach zbierania datków dla towarzystwa historycznego - powiedziała.

Reklama

Serwis The Hill podaje, że każdy dolar przekazany na rzecz Towarzystwa Historycznego Rabbit Hash jest liczony jako głos na danego zwierzaka.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy