Reklama

Reklama

Buda uratowała życie 10-latki. Finał poszukiwań w Rosji

Koniec poszukiwań 10-latki z Rosji. Dziewczynka zaginęła w czasie burzy śnieżnej na Sachalinie. Przed zamarznięciem uratowało ją nietypowe schronienie oraz ciepło czworonoga.

O historii dziesięciolatki z Uglegorska na Sachalinie w Rosji informuje amerykański: "Newsweek", a wcześniej relacjonowały ją lokalne media. Do zaginięcia dziewczynki doszło w czwartek 13 stycznia. Wszystko z powodu potężnej burzy śnieżnej, która zaskoczyła 10-latkę, gdy ta wracała ze szkoły.

Rosja. 10-latka przeżyła śnieżycę w psiej budzie

Do poszukiwań dziewczynki wysłano lokalną policję oraz inne służby i wolontariuszy. Jak poinformowała policja, rodzice dziecka powiedzieli ekipie poszukiwawczej, że dziewczynka bardzo lubi zwierzęta.

Świadkowie mówili z kolei, że widzieli dziecko, bawiące się z psem. Poszukiwania zakończyły się sukcesem nazajutrz rano, gdy jeden z wolontariuszy zajrzał do psiej budy na podwórku nieopodal domu dziewczynki. 10-latkę odnaleziono skuloną obok czworonoga.

Reklama

Rosja. Poszukiwania 10-latki. Schowała się w budzie

Dziesięciolatka była wyziębiona i została odwieziona do szpitala. Medycy nie stwierdzili zagrożenia dla zdrowia i wkrótce mogła ona wrócić do domu.

Jak podaje portal Sakhalin.info, dziewczynka miała przestraszyć się śnieżnej zawiei i schować się do psiej budy.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy