Reklama

Brytyjski zakład karny nie zapewniał więźniom makijażu i damskiej odzieży

Jedno z brytyjskich męskich więzień zostało skrytykowane przez państwowy inspektorat za brak zapewnienia więźniom LGBTQ+ dostępu do makijażu i damskiej odzieży. Kontrolujący zwrócili uwagę na "niewystarczające wsparcie mniejszości seksualnych" i ograniczanie możliwości spotkań.

Sprawę nagłośnił rządowy Inspektorat Więziennictwa (HMI), zajmujący się kontrolą warunków i traktowania więźniów w brytyjskich ośrodkach karnych - donosi dziennik "The Sun".

Wielka Brytania: Więzienie nie zapewniało makijażu i damskiej odzieży

Zgodnie z oficjalnymi danymi w męskim zakładzie karnym Northumberland w Morpeth jest około 1 340 więźniów. Jak stwierdził Inspektorat Więzeinnictwa, "podczas inspekcji więźniom LGBTQ+ trudno było uzyskać dostęp do odzieży damskiej i możliwości wykonania sobie makijażu".

"Zarządzający ośrodkiem karnym nie wspierali w wystarczającym stopniu równości i różnorodności osób LGBTQ+ oraz nie zwracali wystarczającej uwagi na więźniów o cechach mniejszościowych i chronionych" - brzmi treść raportu HMI.

Reklama

Inspektorat wskazał też, że więźniowie z grup mniejszości seksualnych postulowali o większą częstotliwość spotkań w więzieniu, lecz jakiekolwiek działania władz zakładu karnego w kontekście osób LGBTQ+ były "niewystarczające".

Władze: Pracujemy nad planem działania

W odpowiedzi na raport HMI rzecznik więzieni Northumberland stwierdził, że "w pełni przyznajemy, że niektóre obszary wymagają poprawy - szczególnie te wokół aktywności więźniów, ich resocjalizacji i ich różnorodności".

"Od czasu inspekcji pracujemy nad opracowaniem i wdrożeniem planu działania" - dodał rzecznik.

W raporcie Inspektoratu podkreślono, że konsultowano się z "osadzonymi identyfikujący się jako osoby niebinarne, gender fluid (osoby posadające zmienną tożsamość płciową - przyp. red.) lub osoby transpłciowe".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: LGBT | kara więzienia | Wielka Brytania

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy