Reklama

Reklama

Brytyjski rysownik uczcił bohaterów z Londynu

Brytyjski rysownik Bob Moran uczcił trzech mężczyzn, którzy w piątek powstrzymali terrorystę na Moście Londyńskim w stolicy Wielkiej Brytanii. Stworzył ilustrację, na której przedstawia mężczyzn jako trzech superbohaterów, przypominających postaci z komiksów Marvela. Wśród nich znalazł się Polak.

Bob Moran jest rysownikiem współpracującym m.in. z brytyjskim dziennikiem "The Daily Telegraph". W sobotę opublikował na Twitterze grafikę, ukazującą trzech superbohaterów. To mężczyźni, którzy w piątek podczas zamachu w Wielkiej Brytanii powstrzymali terrorystę na Moście Londyńskim przed dalszym rozlewem krwi.

Jednym z bohaterów był Polak, który do walki z terrorystą użył półtorametrowego kła narwala - ssaka morskiego z rzędu waleni. Drugi z mężczyzn wykorzystał do powstrzymania terrorysty gaśnicę. W obezwładnieniu nożownika pomógł również trzeci mężczyzna - przypadkowy przechodzień.

Reklama

Polak został podpisany na grafice stworzonej przez Brytyjczyka jako "Kapitan Narwal". Obok niego znaleźli się "Gaśnica" i "Pieszy".

Atak w Londynie

Przypomnijmy, że piątkowy atak terrorystyczny zaczął się w znajdującym się koło Mostu Londyńskiego (London Bridge) budynku Fishmongers' Hall, gdzie odbywało się seminarium poświęcone reintegracji do społeczeństwa osób skazanych. Sprawca zaatakował uczestników nożami kuchennymi i groził wysadzeniem budynku w powietrze. 

Część osób podjęła walkę z terrorystą, w efekcie czego wybiegł na most, gdzie próbował atakować przypadkowych przechodniów. Został jednak powalony na ziemię przez osoby, które go goniły oraz przypadkowego pieszego, a następnie zastrzelony przez policję. Wcześniej zdołał jednak zabić dwie osoby i ranić trzy. 

Polak, który pomógł obezwładnić terrorystę, ma na imię Łukasz. Pracuje w Fishmongers' Hall, gdzie rozpoczął się atak.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy