Reklama

Reklama

Brytyjski minister obrony: Kończy się cierpliwość do Putina

Kończy się cierpliwość wspólnoty międzynarodowej do prezydenta Rosji Władimira Putina i jego działań - oświadczył w poniedziałek w Tallinie brytyjski minister obrony Gavin Williamson. Dodał, że Putin próbuje podzielić Wielką Brytanię i jej sojuszników.

"Prezydent Putin chce podzielić Wielką Brytanię i jej sojuszników, by mówić, że jesteśmy sami" - powiedział Williamson, który składa wizytę w Estonii.  

Świat jest zjednoczony i popiera stanowisko Wielkiej Brytanii w związku z próbą otrucia byłego oficera rosyjskiego wywiadu wojskowego Siergieja Skripala, który przeszedł na stronę Londynu, a to jest mocny sygnał dla Kremla - dodał minister. "Myślę, że to jest najlepsza z możliwych reakcji" - podkreślił.  

Wielka Brytania obarcza Rosję winą za atak chemiczny na Skripala i jego córkę Julię w Salisbury 4 marca. Rosja nie zgadza się z tymi zarzutami.  

Reklama

Williamson wyraził też nadzieję, że Komisja Europejska przestanie "bawić się w politykę", jeśli chodzi o unijną obronność i bezpieczeństwo Wspólnoty.  

"Rosja powinna dać sobie spokój i się zamknąć" - powiedział w połowie marca Williamson, pytany o groźby rządu Rosji dotyczące planów wydalenia brytyjskich dyplomatów z Moskwy.

Minister wygłosił tę opinię po swoim przemówieniu o przyszłości polityki bezpieczeństwa, w którym odniósł się m.in. do próby otrucia Skripala i jego córki.  

W odpowiedzi na zamach na Skripala władze brytyjskie wydaliły 23 rosyjskich dyplomatów; taka sama liczba brytyjskich dyplomatów musiała opuścić Rosję.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy