Reklama

Brytyjski minister ds. Europy: Chcemy jak najszybszych rozmów z polskim rządem

"Chcemy jak najszybszych rozmów z nowym polskim rządem" - oznajmił brytyjski minister do spraw Europy. David Lidington nie wyklucza też, że premier David Cameron znowu pojawi się w Warszawie. To reakcja na sygnały ze strony nowego rządu nad Wisłą, że Polska będzie się sprzeciwiać próbom odcięcia imigrantów unijnych od części zasiłków.

David Lidington zaznaczył, że kraje z Europy Centralnej są postrzegane przez Londyn jako ważni partnerzy w Unii i w NATO. Dodał, że nie ma konkretnych dat, ale premier Cameron rozpoczyna teraz kolejną rundę dwustronnych konsultacji; niektóre mogą oznaczać jego wizyty w regonie, inne - rozmowy nieformalne na szczytach europejskich i innych spotkaniach.

Brytyjski rząd domaga się, by imigranci unijni nabywali prawo do dodatków dla mało zarabiających dopiero po tym, jak przez cztery lata będą wpłacać pieniądze do systemu w formie podatków. Londyn nie chce też wypłacać zasiłku na dziecko tym rodzicom, których pociechy pozostają poza Wielką Brytanią, na przykład nad Wisłą.

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy