Reklama

Bruksela: Rozmowy o Brexicie w kuluarach szczytu Partnerstwa Wschodniego

Brytyjska premier Theresa May ma dzisiaj kolejny raz rozmawiać z unijnymi politykami na temat warunków wyjścia z Unii.

Kuluarowe rozmowy zaplanowano przy okazji rozpoczętego właśnie szczytu Partnerstwa Wschodniego.

Bruksela chce, aby w tych dniach Londyn poinformował, w jaki sposób zamierza uregulować zobowiązania finansowe wobec Unii w związku z Brexitem.

Bruksela szacuje, że Wielka Brytania powinna wpłacić do obecnego europejskiego budżetu około 60 miliardów euro nawet po opuszczeniu Wspólnoty. Władze w Londynie odrzuciły te żądania, ale do tej pory nie opublikowały swojego stanowiska.

Przed rozpoczęciem dzisiejszego spotkania Theresa May potwierdziła dziennikarzom, że będzie rozmawiać z unijnymi politykami. “Oczywiście, będę dzisiaj rozmawiać z przewodniczącym Tuskiem o dobrych negocjacjach, które prowadzimy i w oczekiwaniu na specjalne i głębokie partnerstwo z Unią, którego chcę. Kontynuujemy rozmowy, ale dla mnie jest jasne, że krok naprzód możemy zrobić tylko razem. Zarówno Unii jak i Wielkiej Brytanii musi zależeć na tym, aby przejść do następnego etapu" - podkreśliła brytyjska premier.

Reklama

Unia Europejska zagroziła, że jeśli Londyn nie przedstawi konkretnej propozycji, to na grudniowym szczycie zablokuje rozmowy o przyszłych relacjach handlowych na których Brytyjczykom szczególnie zależy.


Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy