Reklama

Reklama

British Airways wstrzymuje sprzedaż biletów, w tym na loty do Polski

Linie lotnicze British Airways na co najmniej tydzień wstrzymują sprzedaż biletów z Heathrow na trasach krajowych i europejskich. Decyzja dotyczy również lotów do Polski. Podróżujący z brytyjskiego lotniska nie będą mogli kupić nowych biletów do Warszawy do 8 sierpnia włącznie, a do Krakowa do 9 sierpnia. Loty z Heathrow w tym czasie nie zostały odwołane.

Wstrzymanie sprzedaży jest efektem decyzji władz Heathrow o wprowadzeniu do 11 września limitu 100 tys. pasażerów dziennie odlatujących z tego lotniska. W związku z limitem kierownictwo Heathrow zwróciło się do linii lotniczych o wstrzymanie sprzedaży biletów na ten okres, które powodowałyby przekroczenie tej liczby.

Heathrow, będące największym brytyjskim lotniskiem i jednym z czterech największych w Europie, ma problemy z obsługą rosnącego po pandemii koronawirusa ruchu lotniczego, a efektem tego są długie kolejki do odprawy, odebrania bagażu oraz opóźnione i odwołane loty.

Reklama

Limity dla British Airways

Ponieważ British Airways jest największą linią lotniczą operującą z Heathrow, jest dotknięta limitem bardziej niż inni przewoźnicy.

"W wyniku prośby Heathrow o ograniczenie nowych rezerwacji, zdecydowaliśmy się podjąć odpowiedzialne działania i ograniczyć dostępne taryfy na niektórych usługach Heathrow, aby pomóc zmaksymalizować opcje zmiany rezerwacji dla obecnych klientów, uwzględniając ograniczenia nałożone na nas i ciągłe wyzwania stojące przed całą branżą lotniczą" - napisano w oświadczeniu linii.

Z powodu tych problemów brytyjski przewoźnik już wcześniej odwołał w okresie od kwietnia do października 30 tys. połączeń.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy