Reklama

Reklama

Brazylia: Zmarła najstarsza osoba w Brazylii - Francisca Celsa dos Santos

Uważana za najstarszą osobę w Brazylii i trzecią najstarszą na świecie - Francisca Celsa dos Santos - zmarła na północnym wschodzie kraju - podały w niedzielę lokalne media.

Francisca Celsa dos Santos zmarła we wtorek na zapalenie płuc w Fortaleza w stanie Ceara, 16 dni przed swoimi 117. urodzinami - poinformowała media jedna z jej wnuczek, Fernanda Aliny Barroso Celsa.

- Była synonimem miłości, chęci do życia, wszystkiego, co dobre, więzi między wnukami, prawnukami, praprawnukami. Nawet jeśli nie mogła się już poruszyć i od kilku lat była przykuta do łóżka, w każdym zakątku domu jest teraz pustka - powiedziała.

Trzecia najstarsza osoba na świecie

Według Gerontologicznej Grupy Badawczej(GRG), organizacji założonej w 1990 r., która śledzi osoby powyżej 110 lat, Francisca Celsa dos Santos urodziła się 21 października 1904 r. w Cascavel. 

Według GRG Brazylijka była trzecią najstarszą osobą na świecie, za Japonką Kane Tanaką (118 lat) i Francuzką Lucile Randon (117 lat).

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL