Reklama

Brazylia: Skarpa zsunęła się na drogę. Co najmniej dwie osoby zginęły

Co najmniej dwie osoby zginęły wskutek tragicznego osunięcia skarpy na jedną z brazylijskich dróg. Wciąż poszukiwanych jest blisko 30 osób, które znajdowały się w samochodach, gdy doszło do katastrofy.

Do osunięcia się skarpy doszło w stanie Parana w południowo-wschodniej Brazylii na drodze BR-376 w pobliżu miasta Guaratuba. Jak poinformowała obrona cywilna lokalnych władz, powodem katastrofy naturalnej było zsunięcie nasiąkniętego wodą zbocza.

Brazylia. Tragiczne osuwisko zsunęło się na drogę

Służby sprecyzowały, że dotychczas rozpoznano ciało 60-letniego kierowcy, którego pojazd został porwany przez błotną lawinę. Trwa identyfikacja drugiej ofiary. 

Sztab koordynujący pracę ratowników podał, że w trakcie dotychczasowej akcji udało się wydostać z zasypanych przez błoto pojazdów sześć osób. "Trwają poszukiwania około 30 osób znajdujących się w tym miejscu w trakcie tragedii" - podano w komunikacie.

Reklama

Według regionalnego portalu Bem Parana dla pracujących w miejscu tragicznego zdarzenia ratowników widoczne pod zwałami mokrej ziemi są obecnie cztery ciężarówki. Zdaniem koordynatorów akcji ratowniczej w sumie lawina mogła porwać 16 samochodów, z czego pięć z nich zostało już wydobytych. 

Czytaj też: Dostaniesz nawet 1500 zł wsparcia. 1 grudnia rusza nowy dodatek

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Brazylia | osuwisko | droga

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy