Reklama

Brazylia: Pracownicy linii lotniczej pobili się z pasażerami. Poszło o królika

Pracownicy holenderskich linii lotniczych KLM pobili się na lotnisku w Sao Paulo z pasażerami, którzy chcieli przewieźć samolotem królika. Incydent odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych. "Wyrażamy ubolewanie z powodu tego zdarzenia" - oświadczyły linie lotnicze w komunikacie.

Dwójka Brazylijczyków postanowiła się wybrać samolotem z Sao Paulo do Dublina. Wybrali linię KLM, która oferowała połączenie przez amsterdamskie lotnisko Schiphol.

Podczas odprawy, która odbyła się na lotnisku Guarulhos (GRU) niedaleko Sao Paulo, doszło do nieprzyjemnego zdarzenia, o którym donosi w niedzielę dziennik "Algemeen Dagblad".

Chcieli zabrać do samolotu królika

Pasażerowie chcieli zabrać na pokład królika Alfreda. Uzyskali nawet specjalne pozwolenie, wydane przez brazylijski sąd. Podczas odprawy okazało się jednak, że personel linii KLM nie chciał wyrazić na to zgody.

Doszło do wymiany zdań, która przerodziła się w bójkę. 

Reklama

- Bardzo tego żałujemy, KLM potępia wszelkie formy przemocy - powiedziała "AD" rzeczniczka linii, dodając, że poza małymi kotami i psami linia nie wyraża zgody na przewożenie w kabinie samolotu innych zwierząt.

- Pracownicy byli przekonani, że nie mogą się zgodzić na przewóz królika - twierdzi rzeczniczka. Ostatecznie Alfred, wraz ze swoimi opiekunami, wylądował w sobotę na lotnisku w Amsterdamie, skąd udał się w dalszą podróż do Irlandii.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: lotnisko | sao paulo | klm | pasażerowie | bójka | królik

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy