Reklama

Reklama

Brazylia: Powstaje nowa figura Chrystusa. Będzie większa od tej z Rio

W mieście Encantado na południu Brazylii trwają prace nad gigantyczną figurą Chrystusa Protektora. Jak wynika z zapowiedzi, będzie ona wyższa od słynnej na całym świecie figury Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro. Prace mają zakończyć się w tym roku.

Chrystus Protektor w Encantado będzie miał 43 metry wysokości (figura Chrystusa w Rio ma 38 metrów). W środku figury będzie winda, którą będzie można dostać się do punktu widokowego na wysokości ok. 40 metrów.

Nie będzie to jednak najwyższa figura Chrystusa na świecie. Wyższy jest Chrystus z polskiego Świebodzina, który liczy, wraz z podstawą, 52,5 metra, podobnie jak figura Jezusa Buntu Burake na indonezyjskiej wyspie Sulawesi (Celebes).

Koszt? Kilkaset tysięcy dolarów

Budowę figury rozpoczęto w 2019 r. z inicjatywy lokalnego polityka Adroaldo Conzattiego, który zmarł w marcu br. po zakażeniu koronawirusem. Podobnie jak ta w Rio będzie przedstawiać Chrystusa stojącego z szeroko rozwartymi ramionami.

Reklama

Jak podali organizatorzy, Stowarzyszenie Przyjaciół Chrystusa, realizacja projektu, którego koszt wynosi ok. 350 tys. dolarów, ma zakończyć się przed końcem br.

Budowa finansowana jest z wpłat osób indywidualnych i firm.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje