Reklama

Reklama

Brazylia: Policyjna obława na gang okradający banki. Nie żyje 26 osób

Trwa policyjna obława na członków gangu w mieście Varginha, w stanie Minas Gerais w Brazylii. Przestępcy okradali miejscowe banki. W czasie policyjnych działań zginęło 26 gangsterów. Policjanci przejęli też znaczne ilości broni palnej.

Powołujący się na doniesienia policji dziennik "Folha de Sao Paulo" podał w poniedziałek, że w operację walki z grupą przestępczą włączeni zostali też funkcjonariusze żandarmerii. 

Z informacji brazylijskiego wymiaru ścigania wynika, że dotychczas służby policyjne potwierdziły personalia trzech zabitych członków gangu, który specjalizował się w atakach z bronią w ręku na banki. 

Śledczy pobrali już odciski palców oraz próbki DNA od zabitych członków gangu w celu zbadania, czy rozbita grupa przestępcza przeprowadziła któryś z dokonanych w ostatnim czasie napadów na banki w miastach Criciuma, Uberaba i Aracatuba. 

Reklama

Autorzy tych napadów pozostawali dotychczas nieznani. Szczególnie brutalny był sierpniowy atak silnie uzbrojonego gangu na położone w stanie Sao Paulo miasto Aracatuba. W efekcie tego zdarzenia zginęły trzy osoby, a pięć odniosło obrażenia. 

Napadali na banki

Głównym celem brutalnego ataku grupy liczącej około 30 uzbrojonych mężczyzn były trzy banki w Aracatuba. W dwóch z nich bandytom udało się skraść pieniądze. Zrabowana suma jest wciąż nieznana opinii publicznej, gdyż kierownictwo banków odmawia jej ujawnienia. 

W trakcie inwazji na Aracatubę bandyci wzięli dwóch zakładników, których umieścili jako “żywe tarcze" na dachu pojazdów. Rozmieścili też około 40 ładunków wybuchowych w różnych częściach miasta. Dezaktywacja bomb przez saperów trwała blisko dwie doby.

Reklama

Reklama

Reklama