Reklama

Brazylia: Nauczycielka wykonała nazistowski gest na oczach uczniów

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać brazylijską nauczycielkę katolickiej szkoły, która przed całą klasą wykonuje nazistowski gest "sieg heil". Na ten moment nie jest jasne, z czego wynikało skandaliczne zachowanie kobiety. - To z pewnością był lekkomyślny błąd - komentowała siostra Edites Bet, dyrektorka Colégio Sagrada Família w Ponta Grossa w stanie Paraná.

Media przekazały, że po publikacji nagrania, które na Twitterze odtworzono ponad dwa miliony razy, w katolickiej szkole Colégio Sagrada Família w Ponta Grossa w stanie Paraná w Brazylii rozpoczęło się dochodzenie. 

Brazylia. Nazistowskie pozdrowienie w klasie. Nauczycielka ma problemy

Na filmie widać nauczycielkę, która stojąc w klasie przed uczniami i mając na sobie brazylijską flagę, wykonuje hitlerowski gest "sieg hail".

Obecnie nie wiadomo, dlaczego nauczycielka, która pracuje w placówce od ponad dekady, wykonała obsceniczny gest. Zdaniem dyrektorki, siostry Edites Bet, "był to z jej strony lekkomyślny błąd".

Reklama

Szkoła podjęła w tej sprawie "wewnętrzne środki". Nie sprecyzowano jednak ich charakteru, nie wskazano też, jakie - i czy w ogóle - konsekwencje poniesie nauczycielka.

Organizacje żydowskie reagują

Szkoła w oficjalnym oświadczeniu potępiła działania nauczycielki. "Z szacunku dla naszej społeczności szkolnej, rodziców i uczniów oświadczamy, że nie akceptujemy i nie zgadzamy się z zachowaniem nauczycielki" - czytamy. 

"Organizacje żydowskie w Brazylii uznały ten incydent za szczególnie niepokojący. Zachowanie jest przykładem tego, przed czym ostrzegano, że w Brazylii w ostatnich latach nasilają się incydenty neonazistowskie" - podaje New York POst. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Brazylia | Nazistowski gest | nauczyciele | szkoła

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy