Reklama

​Brazylia. Co najmniej sześć ofiar śmiertelnych osunięcia się bloku skalnego na jeziorze

Co najmniej sześć osób zginęło, a ponad 30 zostało rannych w rezultacie osunięcia się w sobotnie popołudnie bloku skalnego na jeziorze Furnas, w stanie Minas Gerais, w środkowo-wschodniej Brazylii. Ofiarami są głównie pasażerowie łodzi turystycznych. Trwają poszukiwania 20 osób.

Jak poinformowały władze stanowe, w sobotni wieczór wciąż trwają poszukiwania około 20 osób, które znajdowały się w łodziach zgruchotanych przez dużych rozmiarów blok skalny.

Brazylia. Wypadek na jeziorze

Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscu stanowiącym dużą atrakcję turystyczną stanu Minas Gerais, w pobliżu miasta Capitolio. W momencie tragedii w sąsiedztwie osuwającego się urwiska przebywało około 70 turystów. Kilku z nich sfilmowało moment runięcia bloku skalnego na łodzie motorowe.

Na nagraniach, które trafiły już do sieci widać łodzie z turystami, które desperacko próbują oddalić się od osuwającego się urwiska. Słychać krzyki przerażonych osób znajdujących się w pobliskich łodziach.

Reklama


Jak doszło do tragedii?

Zdaniem służb ratowniczych głównym powodem oderwania się bloku skalnego mogły być intensywne opady deszczu, które w ostatnich dniach nawiedziły stan Minas Gerais.


PAP
Dowiedz się więcej na temat: Brazylia | wypadek | furnas | jezioro

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy