Reklama

Reklama

Bracia gwałcili młodszego kuzyna. Sąd wydał wyrok

Dwaj bracia zostali skazani za zgwałcenie i napaść seksualną na swojego młodszego kuzyna. Do zdarzenia doszło w latach 90., jednak dopiero teraz sprawa doczekała się finału w irlandzkim sądzie. Mężczyźni usłyszeli wyrok 22 miesięcy więzienia.

Proces oskarżonych zakończył się w lipcu. Teraz informują o nim irlandzkie media.

Ława przysięgła uznała jednego z braci za winnego dwukrotnej napaści seksualnej. Potwierdzono także, że dokonał on analnego zgwałcenia swojego młodszego kuzyna.

Drugi z braci został uznany za winnego dwukrotnego gwałtu oralnego i dwukrotnej napaści na tle seksualnym.

Irlandia: Bracia wykorzystywali seksualnie swojego kuzyna

Ofiara opowiedziała przed sądem w Cork o wpływie, jakie te napaści wywarły na jej dorosłe życie. Mężczyzna popadł w depresję, miał myśli samobójcze. Przez lata utrzymywał w tajemnicy nadużycia, jakich dopuścili się jego kuzyni. Opowiedział o nich dopiero swojej żonie, krótko po tym, gdy parze urodziło się pierwsze dziecko.

Reklama

- Przez lata cierpiałem z powodu niskiej samooceny, kompletnego braku pewności siebie i braku wiary w siebie. Nigdy nie czułem się wystarczająco dobry dla niczego ani nikogo. Tak długo zajęło pełne zrozumienie, że dwoje ludzi, z którymi dorastałem - moi kuzyni, o których myślałem, że byli moimi przyjaciółmi - w rzeczywistości wykorzystywali mnie tylko po to, by zaspokoić swoje własne pragnienia seksualne - zeznał pokrzywdzony.

Zgwałcenie kuzyna. Wyrok sądu

Pełnomocnik oskarżonych argumentowała, że sprawa dotyczy lat 90., gdy bracia byli nastolatkami. Kuzyni zeznali, że nie zdawali sobie sprawy z tego, co tak naprawdę robią i że jest to niewłaściwe zachowanie.

Sąd wziął pod uwagę okoliczności łagodzące - obaj mężczyźni nie byli wcześniej karani, cieszyli się dobrą opinią, mają problemy zdrowotne, a biegli ocenili, że istnieje niewielkie ryzyko, by ponownie dopuścili się podobnych przestępstw w przyszłości. Ponadto jeden z braci został zdiagnozowany jako posiadający niski poziom zdolności poznawczych.

Sędzia podkreśliła jednak, że gwałt i napaść seksualna wywarły głęboki wpływ na pokrzywdzonego. Jak dodała, tego rodzaju nadużycia powodują "głębokie skutki wtórne dla pozostałych członków rodziny".

Oskarżeni zostali skazani na 22 miesiące więzienia.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy