Reklama

Reklama

Boris Johnson walczy o swój urząd. Dziś głosowanie nad wotum nieufności

Dziś odbędzie się głosowanie nad wotum nieufności dla premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona. Graham Brady - szef jednej z frakcji Partii Konserwatywnej poinformował, że udało się zebrać wymaganą liczbę podpisów pod wnioskiem w tej sprawie.

"Zgodnie z regulaminem głosowanie odbędzie się między 18:00, a 20:00 dziś, 6 czerwca" - przekazał Graham Brady, przewodniczący Komitetu 1922, cytowany przez Reutersa.

Komitet 1922 to frakcja Partii Konserwatywnej w brytyjskim parlamencie. Jej szef poinformował parlamentarzystów, że został osiągnięty 15 proc. próg podpisów konserwatywnych członków parlamentu, wymagany by odbyło się głosowanie nad wotum nieufności. 

Głosy zostaną policzone natychmiast po głosowaniu. Jeżeli Johnson przegra, straci stanowisko premiera i wyłoniony zostanie jego następca. 

Reklama

Imprezy na Downing Street

Boris Johnson zmaga się z falą krytyki po ujawnieniu nieformalnych spotkań na Downing Street, kiedy obowiązywały restrykcje covidowe. 

Premier miał zapraszać gości ponad obowiązujący limit, a na przyjęciach podawano alkohol. Johnson został ukarany mandatem, ale jak sam stwierdził, nie zamierza ustępować. Mówi, że "chce realizować priorytety Brytyjczyków".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy