Reklama

Reklama

Bombardowania w Syrii: Zginęło kilkudziesięciu dżihadystów

Co najmniej 33 dżihadystów z Państwa Islamskiego zginęło w ciągu ostatnich 72 godzin w wyniku francuskich i rosyjskich nalotów na Syrię - informuje AFP powołując się na organizacje monitorujące przebieg wydarzeń w Syrii.

Jak Rosja odpowie na zamach Państwa Islamskiego?

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, opozycyjnej organizacji z siedzibą w Wielkiej Brytanii, dysponującej siecią informatorów w Syrii, ze względów bezpieczeństwa członkowie IS wraz ze swoimi rodzinami przenoszą się licznie z Rakki do Mosulu w Iraku, który także jest kontrolowany przez Państwo Islamskie.

Nasilone naloty francuskiego lotnictwa rozpoczęto po dwóch dniach od skoordynowanych ataków terrorystycznych w Paryżu, w których zginęło 129 osób, a ok. 350 zostało rannych.

Reklama

"Bezlitosna odpowiedź" Francji

Prezydent Francji Francois Hollande określił piątkowe ataki w Paryżu, do których przyznało się IS i w których zginęło 129 osób, jako "akt wojny" i zapowiedział "bezlitosną odpowiedź".

Francja, która od roku uczestniczy w koalicji międzynarodowej przeciwko Państwu Islamskiemu w Iraku, we wrześniu rozszerzyła swój udział w operacjach w Syrii.

Reklama

Reklama

Reklama