Reklama

Reklama

Bomba domowej roboty w centrum Oslo

Norweska policja poinformowała o unieszkodliwieniu ładunku wybuchowego domowej roboty w ruchliwej dzielnicy centrum Oslo. Doszło do tego w sobotę; ewakuowano okoliczne bary i restauracje. Zatrzymano 17-letniego obywatela Rosji.

"Policyjni pirotechnicy przeprowadzili kontrolowaną eksplozję w nocy z soboty na niedzielę" - głosi opublikowany w niedzielę komunikat policji, według której urządzenie miało "ograniczony potencjał".

Ładunek domowej roboty znaleziono w sobotę wieczorem w dzielnicy Gronland niedaleko stacji metra. O jego pozostawienie podejrzewa się 17-letniego obywatela Rosji, który przybył do Norwegii w 2010 roku i ubiega się o azyl. Został on aresztowany.

W związku z incydentem podwyższono poziom alertu antyterrorystycznego; zagrożenie atakiem uważa się teraz za "prawdopodobne" - powiedziała szefowa odpowiadającej za bezpieczeństwo wewnętrzne policji specjalnej PST, Marie Benedicte Bjoernland.

Reklama

Dodała, że nie jest jasne, czy 17-latek miał zamiar przeprowadzić atak z użyciem ładunków wybuchowych. Powiedziała, że służby już wcześniej nim się interesowały.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy