Reklama

Reklama

Bohaterski czyn 11-latka. Wyniósł dwuletnią siostrę z pożaru

11-letni chłopiec z Maryland w USA dokonał bohaterskiego czynu. Wbiegł wprost do płonącego budynku, by uratować dwuletnią siostrę. Brawurowa akcja zakończyła się szczęśliwie, choć zupełnie się na to nie zapowiadało.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek przed wieczorem w Maryland w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z komunikatem lokalnej straży pożarnej, którą cytuje Fox13, w mieście zapalił się dwupiętrowy budynek, w którym znajdowało się kilka lokali mieszkalnych.

11-latek wrócił do płonącego budynku po siostrę

Strażacy wskazali, że pożar był wynikiem zwarcia instalacji elektrycznej na drugim piętrze budynku. Ogień szybko się rozprzestrzenił. Na górze znajdował się 11-letni chłopiec, który po zauważeniu, że budynek się pali, szybko wybiegł z domu.

Wtedy, czytamy, zdał sobie sprawę, że w mieszkaniu została jego młodsza siostra. Długo się nie zastanawiał. Choć ogień zaczął już rozprzestrzeniać się coraz mocniej, 11-latek wrócił po dwuletnią dziewczynkę i wyniósł ją z budynku.

Reklama

Jak podaje Fox13, choć strażacy poradzili sobie z ogniem dość szybko, zniszczenia są spore. Dwa mieszkania są całkowicie niezdatne do użytku - czytamy. Stacja nie wskazała, gdzie w czasie pożaru byli rodzice dzieci, ale z komunikatu strażaków wynika, że żaden z mieszkańców nie ucierpiał w pożarze.

Również 11-latek i jego siostra nie odnieśli poważnych obrażeń, mimo groźnie wyglądającej sytuacji. Chłopiec został jedynie lekko poparzony w ramię. 

Reklama

Reklama

Reklama