Reklama

​Bloomberg: Najbogatsi Rosjanie jeszcze bogatsi

Wartość majątku dziesięciu najbogatszych Rosjan wzrosła przez ostatni rok o 10,8 proc. - pisze w czwartek Bloomberg. Analitycy wskazują, że na ich wzbogacenie się miał wpływ m.in. skok cen ropy. Wśród miliarderów znalazł się m.in. przyjaciel prezydenta Putina.

Agencja stworzyła listę 12 krajów, na której widać, jak zmieniały się dochody najbogatszych ludzi z tych państw. Bloomberg doszedł do wniosku, że najbardziej wzbogacali się oni w Rosji, USA (gdzie majątek najbogatszych wzrósł o 7,5 proc.) i w Wielkiej Brytanii (o 3,4 proc.).

Na drugim końcu zestawienia znalazły się Chiny. Przez ostatni rok wartość majątku 10 najbogatszych w tym kraju zmniejszyła się o 27 proc.

"Ze względu na inflację pożerającą siłę nabywczą zwykli Rosjanie nie są w najlepszym nastroju, jednak najbogatsi ludzie w tym kraju to światowi liderzy, jeśli chodzi o zarabianie pieniędzy" - wskazuje agencja.

Reklama

Według Bloomberga w Rosji najbardziej wzbogacili się prezes Novateku Leonid Michelson, którego majątek powiększył się o 4,4 mld dolarów, udziałowiec Novateku i przyjaciel prezydenta Władimira Putina Giennadij Timczenko (plus 4,1 mld dolarów) i Wagit Alekperow, który stoi na czele giganta naftowego Łukoil (wzrost o 3,6 mld dolarów).

--

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy