Reklama

Reklama

Blog Donalda Trumpa zniknął z jego strony internetowej

Funkcjonujący od niespełna miesiąca blog Donalda Trumpa zniknął z jego strony internetowej. Powód? Jak powiedział Reuterowi doradca byłego prezydenta USA, było to tylko tymczasowe "narzędzie pomocnicze" w tworzeniu własnej platformy społecznościowej polityka.

Blog "Z biurka Donalda J. Trumpa" zawierała posty republikanina, które można było udostępniać i lajkować na platformach społecznościowych. Na stronie powtarzano fałszywe twierdzenie byłego prezydenta, że przegrał on wybory w 2020 r. z powodu powszechnych oszustw wyborczych, i krytykowano krytycznych wobec niego polityków Partii Republikańskiej, takich jak senator Mitt Romney czy kongresmenka Liz Cheney.

Doradca Trumpa ds. komunikacji Jason Miller poinformował w mailu przesłanym agencji Reutera, że blog, który służył jako "narzędzie pomocnicze przy szerszych działaniach" zespoły byłego szefa państwa, nie wróci już na jego stronę internetową. Nie podał jednak, kiedy uruchomiona miałaby zostać platforma społecznościowa należąca do Trumpa.

Reklama

Trump został wykluczony z szeregu mediów społecznościowych po szturmie jego zwolenników na Kapitol 6 stycznia, w wyniku którego zginęło pięć osób. Serwisy uzasadniały odcięcie Trumpa od swoich usług notorycznym rozpowszechnianiem przez niego fałszywych informacji dotyczących wyborów prezydenckich w USA w 2020 roku i ryzykiem podżegania do przemocy.

Zobacz też: Żart papieża Franciszka oburzył wiernych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje