Reklama

Blackout w centrum Paryża. Tysiące mieszkańców bez prądu

W czwartek wieczorem część Paryża pogrążyła się w ciemnościach. Przerwy w dostawie prądu dotknęły 125 tys. mieszkańców miasta. Jako przyczynę wskazuje się awarię transformatora.

Około godziny 22:15 w stolicy bez prądu pozostawały całe dzielnice - poinformowali zarządcy sieci Enedis i RTE, podała agencja AFP.

Na portalach społecznościowych wielu zdumionych paryżan udostępniło zdjęcia pokazujące ulice z wyłączonymi latarniami ulicznymi, sygnalizacją świetlną oraz budynki pozbawione oświetlenia.

Podczas gdy Francja przygotowuje się na możliwe przerwy w dostawie prądu, burmistrz centrum Paryża, Ariel Weil, zareagował na incydent żartem, stwierdzając, że nie spodziewał się, że prąd zniknie tak szybko.

Reklama

Francja przygotowuje się na blackout

Przerwa w dostawie prądu nastąpiła w przeddzień ćwiczeń organizowanych przez władze, które w piątek będą symulować czasowe i regionalne wyłączenie prądu.

Ponieważ liczne francuskie elektrownie jądrowe przechodzą obecnie konserwację, w styczniu spodziewane są utrudnienia w dostawach, a rząd rozpoczął przygotowania do lokalnych przerw w dostawach prądu podczas szczytowego obciążenia, aby zapobiec niekontrolowanemu blackoutowi.

AFP podała, że po północy większość ulic została ponownie oświetlona.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: blackout | Paryż Francja | prąd | awaria

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy