Reklama

Reklama

Biuro Kohla dementuje doniesienia o stanie krytycznym b. kanclerza

​Współpracownicy Helmuta Kohla dementują doniesienia o poważnych problemach zdrowotnych byłego kanclerza Niemiec. Niemieckie media podawały wcześniej, że Kohl jest w stanie krytycznym.

Biuro Helmuta Kohla poinformowało, że były kanclerz faktycznie przeszedł operację, ale ma się dobrze - biorąc pod uwagę okoliczności. Jak podano, chodziło o operację stawu biodrowego. Kohl zamierza teraz rozpocząć rehabilitację połączoną z urlopem. 

Media w Niemczech podawały wcześniej, że były kanclerz przeszedł operację jelita, po której w stanie krytycznym trafił na oddział intensywnej opieki medycznej. 

Helmut Kohl rządził Niemcami od 1982 roku do 1998. Nazywany jest kanclerzem jedności w uznaniu jego zasług dla zjednoczenia Niemiec i Europy. W 2008 roku Kohl doznał uszkodzenia mózgu po tym, jak przewrócił się we własnym domu. Od tego momentu porusza się na wózku inwalidzkim i praktycznie nie pojawia publicznie. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy