Reklama

Reklama

Bill i Melinda Gatesowie biorą rozwód

"Po głębokim namyśle oraz pracy nad naszym związkiem zadecydowaliśmy zakończyć nasze małżeństwo" - przekazali w oświadczeniu Melinda i Bill Gatesowie.

Melinda i Bill zaznaczyli w nim, że ciągu 27 lat małżeństwa wychowali "trójkę wspaniałych dzieci" oraz stworzyli fundację, "która działa na całym świecie, by umożliwiać wszystkim ludziom prowadzenie zdrowego i produktywnego życia".

Dalsza współpraca

Amerykańscy filantropi zapewnili, że dalej zamierzają współpracować w ramach fundacji. Jednocześnie "nie wierzą już, że mogą nadal wspólnie wzrastać jako para w kolejnych etapach naszego życia".

Pod koniec oświadczenia Gatesowie zaapelowali o uszanowanie prywatności ich rodziny.

Fortuna warta 124 mld dolarów

66-letni Gates to według najnowszej listy "Forbes'a" czwarty najbogatszy człowiek świata; jego fortuna przekracza 124 mld dolarów. W przeszłości Amerykanin wielokrotnie znajdował się na czele tej listy. Przedsiębiorca do swojego majątku doszedł jako współzałożyciel i twórca oprogramowania Microsoftu.

Reklama

Oprócz działalności biznesowej Gates angażuje się w szereg przedsięwzięć filantropijnych. W 2000 roku wraz ze swoją małżonką założył fundację, wśród której celów są m.in. przeciwdziałanie ubóstwu oraz walka z chorobami nękającymi biedniejsze państwa.

Na początku tego roku Gates ostrzegł, że świat musi być przygotowany na kolejne pandemie, które mogą być znacznie groźniejsze od obecnej. Mówił też, że jest zszokowany "szalonymi" i "nikczemnymi" teoriami spiskowymi, wymierzonymi w niego w ostatnich miesiącach.


Córka o rozwodzie Billa i Melindy Gates. "Rodzina jest w trudnym momencie".  Czytaj więcej na Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy