Reklama

Reklama

Biały Dom zapowiada kroki prawne przeciwko zablokowaniu dekretu Trumpa

Biały Dom oświadczył, że podejmie działania prawne wobec decyzji sędziego federalnego w Seattle, który czasowo zablokował wykonywanie prezydenckiego dekretu dotyczącego zakazu wjazdu do USA obywateli siedmiu państw.

Rzecznik Białego Domu Sean Spicer oświadczył w nocy z piątku na sobotę, że decyzja Donalda Trumpa o wstrzymaniu na 90 dni wydawania wiz obywatelom siedmiu państw muzułmańskich ma na celu ochronę Amerykanów; jest "zgodna z prawem i właściwa". Zapowiedział, że tak szybko, jak to jest możliwe, zostanie złożone odwołanie od orzeczenia wydanego przez sędziego w Seattle.

Sędzia federalny w Seattle w stanie Waszyngton wydał w piątek czasowy nakaz wstrzymania wykonywania dekretu prezydenta Donalda Trumpa zakazującego wjazdu do USA obywatelom siedmiu państw z muzułmańską większością. Zakazem tym objęto obywateli Iraku, Syrii, Iranu, Sudanu, Libii, Somalii i Jemenu.

Reklama

Do skargi przyłączyły się stany Minnesota oraz Waszyngton

Jak poinformowała prokuratura generalna stanu Waszyngton, czasowy nakaz wstrzymania wykonywania dekretu prezydenta dotyczy całego kraju.

W uzasadnieniu swej decyzji sędzia James Robart podkreślił m.in., że mieszkańcy stanu Waszyngton mogliby ponieść "nieodwracalne szkody", gdyby rozporządzenie prezydenta pozostawało w mocy.

Dekret Trumpa zaskarżył stan Waszyngton, w którym władze sprawuje Partia Demokratyczna. Do skargi przyłączył się także stan Minnesota.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy