Reklama

Reklama

​Białoruś: Zatrzymano opozycjonistę Anatola Labiedźkę

Jeden z liderów opozycji na Białorusi Anatol Labiedźka został zatrzymany w piątek w Kobryniu na zachodzie kraju - poinformowała w sobotę w komunikacie Zjednoczona Partia Obywatelska (AHP), na czele której stoi polityk. W poniedziałek ma odbyć się rozprawa sądowa.


Labiedźka został zatrzymany w piątek po południu na trasie Brześć-Mińsk. Jak poinformowano w komunikacie, samochód lidera AHP zatrzymała milicja drogowa, nie podając przyczyny. Labiedźkę siłą wyciągnięto z auta.

Następnie polityk został przewieziony na posterunek, gdzie sporządzono protokół, w którym zarzucono mu niepodporządkowanie się funkcjonariuszowi.

Labiedźka przebywa w areszcie w Kobryniu w obwodzie brzeskim. W poniedziałek ma odbyć się rozprawa sądowa w sprawie zatrzymania.

W oświadczeniu AHP informuje, że polityk od dawna jest śledzony przez różne struktury siłowe, co jest elementem działań służb specjalnych, próbujących przeszkodzić mu w działalności politycznej. Białoruscy opozycjoniści kategorycznie domagają się zaprzestania wykorzystywania służb specjalnych do walki z przeciwnikami politycznymi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama