Reklama

Białoruś. Żaden migrant nie złożył wniosku o azyl polityczny w ambasadzie Litwy w Mińsku

Żaden migrant nie złożył wniosku o azyl polityczny w ambasadzie Litwy w Mińsku, która 22 września uruchomiła procedurę ułatwiającą drogę do przyznania statusu uchodźcy w tym kraju - poinformowali przedstawiciele placówki dyplomatycznej w rozmowie z białoruskim portalem "Zerkalo".

Na granicy litewsko-białoruskiej trwa kryzys migracyjny, podczas którego w 2021 roku nielegalnie na Litwę próbowało dostać się ponad 4,1 tys. imigrantów. 

To znacznie więcej, niż w roku ubiegłym, kiedy odnotowano 74 podobne incydenty.

Podczas zatrzymania nielegalni migranci proszą o azyl polityczny na Litwie, ale prawidłowe wnioski azylowe powinny być składane na przejściu granicznym - podał "Belsat".

"Nie wpłynął żaden wniosek"

Rząd w Wilnie wyszedł na przeciw migrantom zamierzającym się ubiegać o azyl polityczny na Litwie i 22 września uruchomił procedurę, która ma ułatwiać drogę do przyznania statusu uchodźcy.

Reklama

Równocześnie wiceminister spraw zagranicznych i minister obrony Arvydas Anuszauskas poinformował, że wymagane dokumenty można składać również w litewskiej ambasadzie w Mińsku. 

- Na chwilę obecną do Ambasady Republiki Litewskiej na Białorusi nie wpłynął żaden wniosek o azyl polityczny - podali przedstawiciele placówki w rozmowie z białoruskim portalem "Zerkalo". "Jednocześnie, według danych portalu Delfie od 22 września straż graniczna Litwy zawróciła na Białoruś 857 migrantów" - podał "Belsat".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Litwa | kryzys migracyjny | imigracja | nielegalni imigranci

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy