Reklama

Białoruś zaatakuje Ukrainę? Przegrupowano wojska

Białoruś również zaatakuje Ukrainę? Według sztabu generalnego wojsk ukraińskich to możliwe, a co więcej, pojawiła się informacja o przegrupowaniu białoruskich wojsk lądowych i sił specjalnych.

Wciąż widoczne są oznaki gotowości kierownictwa wojskowo-politycznego Białorusi do możliwego udziału ich sił zbrojnych w działaniach wojennych przeciwko Ukrainie po stronie Federacji Rosyjskiej - podał we wtorek sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych w komunikacie opublikowanym na Facebooku.

"Dokonano częściowego przegrupowania sił lądowych i wojsk operacji specjalnych" - dodał.

Gdzie są białoruskie wojska?

W rejonie Brześcia znajduje się po jednym zgrupowaniu pancernym z 38. samodzielnej brygady desantowo-szturmowej (Brześć) i 103. samodzielnej brygady powietrznodesantowej (Witebsk) sił zbrojnych Białorusi - wynika z danych ukraińskiego sztabu generalnego.

Reklama

Z kolei w okolicy Aleksandrówki - niedaleko białorusko-ukraińskiego przejścia granicznego w pobliżu wsi Wilcza w obwodzie kijowskim - znajdują się dwa zgrupowania pancerne z 38. samodzielnej brygady desantowo-szturmowej. W Poleskim Państwowym Rezerwacie Radiacyjno-Ekologicznym - dwa zgrupowania pancerne 103. samodzielnej brygady powietrznodesantowej.

Sztab generalny zaznaczył w podsumowaniu operacyjnym, że Rosjanie skupiają się na "stworzeniu warunków do zajęcia Kijowa, Charkowa, Czernihowa, Sum, Mariupola, Mikołajowa oraz dotarcia do granic administracyjnych obwodu ługańskiego i donieckiego".

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Białoruś | Ukraina | Rosja | wojna

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy