Reklama

Reklama

Białoruś: Więzień polityczny Witold Aszurak nie żyje

50-letni białoruski opozycjonista Witold Aszurak zmarł w kolonii karnej - poinformowały niezależne media, powołując się na rodzinę więźnia. Jak podano, przyczyną śmierci miało być zatrzymanie pracy serca.

Witold Aszurak był aktywistą opozycji, należał do Białoruskiego Frontu Ludowego, był koordynatorem ruchu O Wolność - pisze Nasza Niwa.

W styczniu sąd w Lidzie skazał go na pięć lat więzienia z dwóch artykułów - przemoc wobec funkcjonariusza i organizacja oraz przygotowanie działań naruszających porządek publiczny.

Aszurak był dwukrotnie zatrzymywany za udział w ubiegłorocznych protestach przeciwko sfałszowaniu wyborów - najpierw w sierpniu i ponownie we wrześniu. Po drugim wyroku za wykroczenie wszczęto wobec niego sprawę karną. Proces w jego sprawie był tajny.

Reklama

Powołując się na rodzinę, Nasza Niwa pisze, że dwa tygodnie temu przestały przychodzić od niego listy z więzienia.

Aszurak pochodził z Grodzieńszczyzny i tam prowadził swoją działalność. Portal TUT.by wskazuje, że zajmował się m.in. upamiętnieniem powstańców styczniowych.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL