Reklama

Reklama

Białoruś: Rewizja w banku, którym do niedawna kierował oponent Łukaszenki

W biurze Biełhazprambanku, którym do niedawna kierował Wiktar Babaryka, potencjalny kandydat w wyborach prezydenckich na Białorusi, odbywa się rewizja - potwierdziła rzeczniczka Komitetu Kontroli Państwowej.

Milicja finansowa wkroczyła do siedziby Biełhazprambanku - poinformowała w czwartek rano (11 czerwca) "Nasza Niwa".

Informację potwierdziła rzeczniczka białoruskiej milicji finansowej. "Wszczęto sprawę karną z artykułu o unikaniu opłat podatków w dużym rozmiarze" - poinformowała przedstawicielka Komitetu Kontroli Państwowej.

Do maja Biełhazprambankiem, działającym na Białorusi bankiem w większości należącym do Gazpromu, kierował Wiktar Babaryka, obecnie - potencjalny kandydat w wyborach prezydenckich.

W czwartek rano portal TUT.by podał z kolei informację o tym, że funkcjonariusze przyjechali do domu Walera Capkały, również starającego się o mandat kandydata w wyborach. Portal powołał się na szefa sztabu Capkały.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy