Reklama

Reklama

Białoruś reaguje na unijne sankcje

Ambasador UE na Białorusi został "poproszony o wyjazd na konsultacje do Brukseli", Mińsk zawiesza udział w unijnym Partnerstwie Wschodnim i rozpoczyna procedurę zawieszenia udziału w umowie o readmisji - poinformowało białoruskie MSZ. To reakcja na sankcje Unii Europejskiej.

MSZ Białorusi wezwało na konsultacje swojego ambasadora przy UE. Wyjazd na konsultacje do Brukseli resort "zaproponował" także ambasadorowi UE w Mińsku Dirkowi Schuebellowi.

Mińsk zapowiedział również zawieszenie udziału w unijnym programie Partnerstwa Wschodniego oraz rozpoczęcie procedury wstrzymania działania umowy z UE o readmisji - poinformowano w komunikacie.

W związku z wprowadzeniem przez UE czwartego pakietu sankcji wobec Białorusi szef przedstawicielstwa UE w Mińsku został wezwany na konsultacje do MSZ tego kraju w celu przekazania informacji o "konkretnych działaniach w ramach konieczności odpowiedzi na kroki, zagrażające bezpieczeństwu narodowemu Białorusi i przynoszące bezpośrednie szkody gospodarce i obywatelom". 

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje