Reklama

Białoruś: Ogłoszono ćwiczenia gotowości bojowej

Wojska Alaksandra Łukaszenki sprawdzają gotowość bojową. Podobne ćwiczenia ogłoszono w październiku i podobnie jak wtedy, teraz również informacji o ćwiczeniach towarzyszą doniesienia o ruchach wojsk rosyjskich na Białorusi.

Białoruskie ministerstwo obrony poinformowało o nagłym sprawdzeniu gotowości bojowej swoich sił zbrojnych. W ramach ćwiczenia żołnierze będą budować między innymi przeprawy mostowe na rzekach Niemen i Berezyna w środkowej i zachodniej części kraju.

Ponadto ma zostać skoordynowany system transportu sprzętu wojskowego. W tym celu częściowo zostanie ograniczony ruch pojazdów cywilnych na niektórych publicznych drogach.

Białoruskie ćwiczenia i ruchy wojsk rosyjskich

Niezależny kanał "Białoruski Hajun" zwraca uwagę, że w komunikacie resortu obrony brakuje informacji czy "sprawdzanie gotowości bojowej" jest związane z ruchem wojsk rosyjskich na terenie Białorusi.

Reklama

W poniedziałek "Hajun" informował o rozpoczęciu transportu rosyjskich kolumn wojsk pancernych na poligon brzeski w zachodniej części kraju.

Kanał przypomina też, że ostatni raz podobne ćwiczenia ogłoszono 11 października. 10 października - analogicznie do obecnej sytuacji, pojawiły się informacje o ruchach wojsk rosyjskich na terytorium Białorusi. Wówczas ćwiczenia dotyczyły ok. 500 osób i 50 sztuk sprzętu wojskowego.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Białoruś | ćwiczenia wojskowe | Rosja | Aleksandr Łukaszenka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy