Reklama

Reklama

Białoruś: Dziadek Mróz zwolniony za poglądy polityczne

​Główny Dziadek Mróz, czyli święty Mikołaj w Homlu - drugim co do wielkości mieście Białorusi - został wyrzucony z pracy. Został ukarany za poglądy polityczne, bo wspierał działania opozycji.

Uładzimir Palakou to znany w Homlu aktor. Przez 20 lat rozwijał kulturę w mieście. Był m.in. organizatorem noworocznych spotkań dla dzieci i dorosłych. Wszyscy go znają jako głównego Dziadka Mroza miasta. 

Po wyborach prezydenckich, które odbyły się w sierpniu, a które opozycja uważa za sfałszowane, aktor zaprzestał prowadzenia w mieście oficjalnych imprez. We wrześniu uczestniczył w opozycyjnym proteście. Po zatrzymaniu został skazany na osiem dni aresztu. Następnie zwolniono go z pracy w miejscowym domu kultury.

Reklama

 Uładzimir Palakou mówi, że nie żałuje swojego postępowania, bo - jak zaznaczył - "bardzo trudno żyć z poczuciem, że ciebie okłamują, a ty nic nie robisz".

Córka aktora Aleksandra zaapelowała w internecie o pomoc w znalezieniu pracy dla taty. Zwraca uwagę, że już niedługo Boże Narodzenie i Nowy Rok, więc być może znajdą się ludzie, którzy zatrudnią Dziadka Mroza o demokratycznych poglądach.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy