Reklama

Reklama

Białoruś: Amnestia dla sześciu tysięcy skazanych

Prezydent Aleksandr Łukaszenka podpisał ustawę o amnestii. Służba prasowa białoruskiego przywódcy poinformowała, że skorzysta z niej około sześciu tysięcy osób.

Amnestia obejmie osoby niepełnoletnie, kobiety w ciąży, emerytów, inwalidów, chorych oraz uczestników likwidacji awarii w elektrowni atomowej w Czarnobylu. Na złagodzenie kary nie mogą natomiast liczyć zabójcy, zdrajcy ojczyzny, sprawcy poważnych przestępstw ani osoby skazane za korupcję czy za przestępstwa o charakterze seksualnym.

Na Białorusi po raz ostatni amnestię ogłoszono w 2015 r. w związku z 70-leciem zwycięstwa w II wojnie światowej. 

Oficjalnie, obecne ułaskawienie skazanych jest związane z przypadającą 3 lipca 75. rocznicą wyzwolenia Białorusi spod hitlerowskiej okupacji. Także dziś, w dniu publikacji informacji o podpisaniu ustawy o amnestii przez prezydenta - przypada 25. rocznica objęcia urzędu przez Aleksandra Łukaszenkę.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy