Reklama

Reklama

Bernie Sanders wycofał się z walki o Biały Dom

Senator Bernie Sanders ogłosił, że nie będzie ubiegał się o nominację prezydencką z ramienia demokratów. Były wiceprezydent Joe Biden stał się przez to najbardziej prawdopodobnym kandydatem Partii Demokratycznej w nadchodzących wyborach, w których o reelekcję będzie ubiegał się Donald Trump.

"Dzisiaj zawieszam kampanię. Ale choć kampania się kończy, walka o sprawiedliwość trwa" - napisał Sanders w środę (8 kwietnia) na Twitterze.

Jak zauważa Associated Press, senator z Vermontu zakończył swoją kampanię, uznając, że Biden ma zbyt dużą przewagę, by mógł mieć jakiekolwiek nadzieje na zniwelowanie przewagi rywala w wyścigu o nominację.

Koronawirus a kampania

Koronawirus mocno zakłócił przebieg amerykańskiej kampanii wyborczej. Pretendenci ubiegający się o Biały Dom, w tym walczący o reelekcję Donald Trump, nie organizują wieców wyborczych. Kilkanaście stanów przełożyło prawybory.

Reklama

Z powodu pandemii koronawirusa Partia Demokratyczna przełożyła też na sierpień zaplanowaną pierwotnie na lipiec partyjną konwencję. To na niej, oficjalnie, jak zapowiadano, miał zostać wyłoniony kandydat ugrupowania w listopadowych wyborach prezydenckich w USA.

Wybory w Stanach Zjednoczonych zaplanowano na 3 listopada.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy