Reklama

Reklama

Berlin: Tragiczny w skutkach pożar w domu opieki

We wtorek w domu opieki dla osób starszych w dzielnicy Spandau na zachodnim skraju Berlina, wybuchł pożar. Jedna osoba zginęła, a 14 osób zostało rannych, w tym troje ciężko. 15 innych osób doznało szoku i wezwano do nich dyżurnego duchownego - poinformował rzecznik straży pożarnej.

W akcji gaśniczo-ewakuacyjnej uczestniczyło około 140 strażaków. Na pierwszym piętrze całkowicie spłonął pokój jednego z pensjonariuszy, a dym utrudniał naznaczonym wiekiem i niepełnosprawnością ludziom opuszczenie budynku. Personel zachował się prawidłowo, spiesząc "z dużym sercem" z pomocą podopiecznym.

Niektórzy z mieszkańców domu byli zakażeni koronawirusem, ale z takim dodatkowym wyzwaniem służby ratownicze mają do czynienia na co dzień i potrafią mu sprostać - zaznaczył rzecznik straży pożarnej.

Na razie nie podano, co mogło być przyczyną pożaru. Nie zidentyfikowano także jeszcze ofiary śmiertelnej.

Reklama

Znajdujący się na dawnym terenie koszarowym ośrodek dysponuje 148 miejscami dla osób w podeszłym wieku, w większości w pokojach jednoosobowych. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy