Reklama

Berlin: Blisko milion euro ukryte w pokoju dziecka

Sukcesem mogą pochwalić się niemieccy celnicy, którzy w jednym z berlińskich mieszkań skonfiskowali prawie milion euro. Pieniądze ukryto w... pokoju dziecka.

O akcji służb poinformował we wtorek główny urząd celny w Berlinie. W trakcie przeszukania mieszkania w dzielnicy Charlottenburg-Wilmersdorf znaleziono ukrytą w pokoju dziecka sportową torbę.

Było w niej ukryte 990 tysięcy euro w gotówce. Jak podał Bild, pieniądze podzielono starannie na pliki banknotów o nominałach 100 i 200 euro.

Z informacji śledczych wynika, że aktualnie wobec podejrzanego - byłego menedżera - toczy się teraz kontrola finansowa w sprawie zatrudniania "na czarno". Mężczyzna podejrzany jest też o wstrzymywanie i defraudację wynagrodzeń.

Reklama

Berlin: Zaatakowano dwie Ukrainki

Przypomnijmy, pod koniec stycznia w Berlinie doszło do innego przestępstwa. Dwie młode kobiety z Ukrainy zostały zaatakowane w metrze w centrum stolicy Niemiec. Sprawcami byli trzej mężczyźni, mówiący po rosyjsku, którzy zbiegli z miejsca zdarzenia. Berlińskie służby prowadzą dochodzenie w sprawie uszkodzenia ciała i znieważenia.

Ukrainki w wieku 24 i 25 lat podróżowały metrem. Jadący w tym samym wagonie trzej mężczyźni znieważali kobiety słownie. Napastnicy wyszli z metra za kobietami na stacji Alexanderplatz (centrum Berlina). Tam jeden z mężczyzn złapał 24-latkę za włosy i uderzył ją w głowę, raniąc ją.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Berlin | Niemcy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy