Reklama

Reklama

Benedykt XVI w 93. urodziny nie przyjmuje gości i modli się za chorych

W czwartek przypadają 93. urodziny papieża-emeryta Benedykta XVI. Z powodu pandemii nie przyjmuje wizyt osób chcących mu złożyć życzenia. Czas spędza na modlitwie za chorych - poinformował jego osobisty sekretarz Georg Gaenswein.

Od swojego ustąpienia w 2013 roku Benedykt XVI mieszka w dawnym budynku klasztornym w Ogrodach Watykańskich.

W wypowiedzi dla oficjalnego portalu Stolicy Apostolskiej, Vatican News, abp Gaenswein podkreślił, że emerytowany papież otrzymuje bardzo wiele życzeń składanych telefonicznie oraz listownie i za pośrednictwem internetu. Do Benedykta XVI zadzwonił z Niemiec jego starszy brat ksiądz Georg Ratzinger.

Abp Gaenswein dodał, że emerytowany papież jest stale informowany o przebiegu pandemii koronawirusa i codziennie modli się za chorych.

Otrzymał w prezencie własną biografię

"Był szczególnie poruszony śmiercią wielu księży, lekarzy i pielęgniarzy, zwłaszcza na północy Włoch, podczas pełnienia służby na rzecz chorych" - zaznaczył prefekt Domu Papieskiego. Zapewnił, że Joseph Ratzinger "uczestniczy w bólu" z zaniepokojeniem, ale i nadzieją.

Reklama

Rano, według relacji sekretarza, jubilat otrzymał w prezencie swoją ukazującą się wkrótce obszerną biografię napisaną przez niemieckiego dziennikarza Petera Seewalda, z którym razem wydali kilka książek oraz wywiadów.

"Początkowo Seewald zamierzał osobiście wręczyć książkę emerytowanemu papieżowi w tych dniach. Niestety pandemia to uniemożliwiła" - wyjaśnił abp Gaenswein. Tom nosi tytuł "Benedykt XVI - życie".

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama