Reklama

Reklama

Benedykt XVI będzie bronić się w sprawie tuszowania nadużyć

Benedykt XVI będzie się bronić przed sądem przed oskarżeniem o tuszowanie nadużyć - przekazał włoski dziennik "La Stampa". Według Domenico Agasso papież-senior będzie wyjaśniał, że nie miał wiedzy na ten temat nadużyć seksualnych księdza. W środę w sieci pojawiło się kolejne zdjęcie emerytowanego papieża.

Benedykt XVI ma bronić się w procesie prowadzonym w Bawarii przed zarzutem o kryciu księdza Peterea Hullermanna, gdy był arcybiskupem Monachium. Ofiarą księdza była obecnie 38-letnia kobieta. Do nadużyć miało dojść, gdy miała 12 lat.

"Papież- senior Benedykt XVI zgadza się na obronę przed bawarskim sądem przed oskarżeniem o tuszowanie nadużyć, pragnąc potwierdzać, że nie miał żadnej wiedzy w sprawie konkretnych przypadków, a także dążąc do wyjaśnienia wszelkich nieporozumień" - przekazał Domenico Agasso na łamach włoskiego dziennika. 

Reklama

Zgoda Benedykta na proces sprawia, że postępowanie będzie mogło być kontynuowane. Jak przypominają media, jest to powództwo cywilne. W sprawę oprócz Benedykta XVI ma być także zamieszany kardynał Friedrich Wetter, który po papieżu stanął na czele archidiecezji oraz sama archidiecezja. 

Nowe zdjęcie Benedykta XVI

Oskarżenie o krycie księdza-pedofila zbiegło się w czasie z publikacją w mediach społecznościowych nowego zdjęcia, na którym widać Benedykta XVI

Na fotografii można zauważyć Ratzingera podczas spaceru w Ogrodzie Watykańskim. 95-latek znajduje się na wózku inwalidzkim

Widać także, że emerytowany papież wyraźnie schudł.

Joseph Ratzinger został papieżem w 2005 roku, po śmierci Jana Pawła II. Na czele Stolicy Apostolskiej stał przez osiem lat do 2013 roku, gdy zrezygnował z urzędu. 

Reklama

Reklama

Reklama