Reklama

Belgia: Zatrzymano trzy osoby podejrzane o działalność terrorystyczną

W nocy z czwartku na piątek belgijskie władze zatrzymały trzy osoby po serii przeszukiwań w mieszkaniach - poinformowała w piątek belgijska prokuratura. Możliwe, że zatrzymani mają związek z terroryzmem. Zostaną w tej sprawie przesłuchani.

Prokuratura poinformowała, że przeszukania przeprowadzono w trzech brukselskich dzielnicach: Laeken, Evere i Anderlecht. Nie znaleziono tam żadnej broni ani materiałów wybuchowych.

Jak ocenił rzecznik prokuratury, toczące się "śledztwo ws. działalności terrorystycznej", obejmujące trzech podejrzanych, jest "śledztwem ważnym". Nie podano więcej szczegółów.

Agencja AFP przypomina, że 22 marca doszło w Brukseli do dwóch zamachów, w wyniku których zginęły 32 osoby. Ponadto atak w listopadzie ubiegłego roku, który miał miejsce w Paryżu, zorganizowany był przez belgijską komórkę terrorystyczną, a w ostatnich miesiącach policja zatrzymała w Belgii cztery osoby podejrzane o przygotowywanie zamachów.

Reklama

W poniedziałek w Charleroi, mieście położonym ok. 60 km na południe od Brukseli, mężczyzna krzyczący "Allah akbar" ranił maczetą dwie policjantki. Do wszystkich zamachów przyznało się tzw. Państwo Islamskie (IS).

Według danych ministerstwa spraw wewnętrznych, 457 Belgów wyjechało z kraju, by walczyć u boku dżihadystów z IS w Syrii lub Iraku.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy