Reklama

Reklama

Belgia: Tajemnicze zgony w domu opieki. Sprawca wciąż na wolności

Dziennik "Het Laatste Nieuws" informuje o tajemniczych zgonach, do których doszło w jednym z domów opieki na terytorium Belgii. W Oostrozebeke na północy kraju w latach 2020-2021 w podejrzanych okolicznościach zmarli trzej pensjonariusze.

Nieznany sprawca próbował pozbawić pensjonariuszy życia poprzez przedawkowanie insuliny jeszcze sześć osób - czytamy dalej. 

Reporterzy dziennika "HLN" oraz programu informacyjnego VTM Nieuws przeprowadzili wielomiesięczne śledztwo związane z tajemniczymi zgonami w domu opieki w Oostrozebeke, gdzie nieznany sprawca podawał pensjonariuszom, którzy nie chorowali na cukrzycę, wysokie dawki insuliny w wyniku czego trzy osoby zmarły.

Sprawca nieznany

Po tym jak w listopadzie ubiegłego roku kierownictwo domu zgłosiło sprawę na policję, prowadzone było śledztwo, które wykazało, iż próbowano otruć jeszcze sześć osób. "87-letni mężczyzna przeżył dwa zatrucia, ale trzecia próba ostatecznie go zabiła. W sierpniu 2021 roku morderstwa ustały, ale sprawca nadal nie został schwytany" - czytamy w "Het Laatste Nieuws".

Reklama

"Najprawdopodobniej zabójcą jest członek personelu ośrodka, ale bezpośrednich dowodów na to nie ma" - twierdzi reporter VTM Nieuws Tim Lescrauwaet. 

Reklama

Reklama

Reklama