Reklama

Reklama

Belgia: Policja aresztowała seryjnego oszusta znanego z dokumentu Netflixa

Robert Hendy-Freegard aresztowany. Belgijska policja zatrzymała seryjnego oszusta, znanego z dokumentu Netflixa "Władca marionetek: polowanie na ostatecznego oszusta" - informują media. Brytyjczyk był poszukiwany międzynarodowym listem gończym za potrącenie samochodem przed kilkoma dniami dwóch policjantów we Francji.

Przestępca został aresztowany w piątek wieczorem na autostradzie w okolicach Groot-Bijgaarden niedaleko Brukseli, informuje portal VRT Nws.

Kilka dni temu policjanci zjawili się w jego domu w miejscowości Vidallat w centralnej Francji, relacjonują media. Funkcjonariusze przyjechali po zgłoszeniu nielegalnej hodowli psów.

"Brytyjczyk, gdy tylko zobaczył policjantów, natychmiast wskoczył do swojego samochodu i uciekł. Podczas jazdy potrącił dwóch funkcjonariuszy" - informuje dziennik "De Standaard". Wówczas wszczęto obławę, która zakończyła się jego aresztowaniem w Belgii.

Reklama

Oszust znany z filmu Netflixa

Hendy-Freegard to postać znana z trzyczęściowego dokumentu Netflixa "Władca marionetek: polowanie na ostatecznego oszusta". Serial opowiada o tym, w jaki sposób przestępcy manipulują swoimi ofiarami. Przykładem był właśnie Brytyjczyk, który podając się za tajnego agenta, oszukiwał, porywał i okradał kobiety.

Jak przypomina "De Standaard", w 2005 r. Hendy-Freegard został za to skazany na dożywotnie więzienie, jednak po udanej apelacji został zwolniony trzy lata później i zamieszkał we Francji.

Obecnie przebywa w belgijskim areszcie, gdzie będzie czekać na decyzję sędziego w sprawie wydania go Francji. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy