Reklama

Reklama

Belgia najbardziej zakorkowanym europejskim państwem

Belgia najbardziej zakorkowanym państwem w Europie Zachodniej. Na drugim miejscu jest Holandia, a za nią Niemcy. Takie są wyniki badań przeprowadzone w 13 krajach przez amerykańską firmę Inrix analizującą natężenie ruchu drogowego.

Kierowcy w Belgii stracili w ubiegłym roku 51 godzin, stojąc w korkach. To o 10 godzin więcej niż Holendrzy. 

Pocieszającą wiadomością może być natomiast to, że sytuacja poprawiła się w porównaniu z 2013 rokiem, kiedy na belgijskich drogach kierowcy musieli wystawać w korkach 58 godzin. 

Jeśli chodzi o najbardziej zakorkowane europejskie miasta, to pierwsze miejsce zajął Londyn i zdetronizował Brukselę, która była na czele listy dwa lata temu. Wtedy kierowcy w belgijskiej stolicy spędzali w korkach 83 godziny, rok temu tylko 74. 

Reklama

W pierwszej dziesiątce najbardziej zakorkowanych, europejskich miast znalazły się aż trzy z Belgii. Oprócz Brukseli jeszcze Antwerpia i Gandawa.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy