Reklama

Belgia: Monitoring na parkingach przy autostradach po incydentach z migrantami

Parkingi przy autostradach w Belgii zaczęła monitorować prywatna agencja ochrony. Potwierdził to minister spraw wewnętrznych Jan Jambon, który tłumaczył, że chodzi o zapewnienie większego bezpieczeństwa kierowcom. Coraz częściej bowiem dochodzi do incydentów z udziałem imigrantów.

Dodatkowe środki bezpieczeństwa zostały wprowadzone bezterminowo. Każdej nocy policja, po uwzględnieniu analiz potencjalnego ryzyka, wybierze parkingi, które będą monitorowane. Jeśli pojawią się kłopoty, agencja ochrony ma natychmiast wzywać policjantów.

Belgia ma od lat problemy z imigrantami, którzy chcą się przedostać do Wielkiej Brytanii. Wykorzystują postoje kierowców na parkingach, by włamać się do przyczep. 

Początkowo te problemy były ograniczone tylko autostrad w Zachodniej Flandrii, położonej najbliżej kanału La Manche. Jednak w związku z częstymi kontrolami policyjnymi w tym regionie, imigranci zaczęli wybierać inne trasy i pojawiać się na parkingach w całym kraju. Zdarzały się przypadki, że podczas próby ich zatrzymania dochodziło do starć z policją.

Reklama


Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy